House Of Night Turkey
House Of Night Turkey
House Of Night Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gece Evinin Karanlık Dünyasına Ho

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Preson Break

+4
Loxnip Petrov
London Sydney Quixie
Androméda Alondra McKenna
Daniel Alves
8 posters
YazarMesaj
Daniel Alves

Daniel Alves

Preson Break Empty
MesajKonu: Preson Break   Preson Break Icon_minitimeCuma Eyl. 04, 2009 4:51 pm

Prison Break,(Türkçe: Hapishanden Kaçış) 2005 yılında başlayan, başrollerinde Wentworth Miller, Dominic Purcell, Sarah Wayne Callies, Amaury Nolasco'nun yer aldığı, yaklaşık 42 ülkede yayınlanan ABD yapımı aksiyon dizisidir. 22 bölümlük ilk sezon, ABD'de 29 Ağustos 2005 tarihinde Fox kanalında gösterilmeye başlanmıştır, Türkiye'de CNBC-e kanalı tarafından yayınlanmaktadır. Sezon finali Türkiye'de 15 Mayıs 2006 tarihinde yayınlanan dizinin ikinci sezonu, 1 Mart 2007 tarihinde CNBC-e ekranlarına geri dönmüştür. Aynı sezon, 26 Temmuz 2007 tarihinde Sona bölümü ile sona ermiştir. 3. sezon 17 Eylül 2007'de başlamış ve 22 bölüm çekileceği planlanmasına rağmen Amerikan Senaryo Yazarları Birliği'nin grevinden dolayı sadece 13 bölüm çekilebilmiştir. Bugüne kadar 3 sezon boyunca toplam 57 bölüm yayınlanmıştır. 4. sezon ise Amerika'da 1 Eylül 2008'de başlamış ve 1 Aralık itibariyle 12. bölümü yayınlanmıştır. 4. sezonun finali aynı zamanda dizinin finali olacağı açıklanmıştır. 15 Mayıs 2009 itibariyle dizi final bölümü ile ekranlara veda etmiştir ancak final sonrasını anlatan 2 bölümün 4. Sezon DVD'si ile verileceği açıklanmıştır.[kaynak belirtilmeli]

Dizi, 16 Haziran 2009 tarihinde ilk bölümünden itibaren Star TV kanalında Büyük Kaçış adıyla Türkçe dublaj ile gösterime girmiştir. Michael Scofield'i Murat Şen, Lincoln Burrows'u Erol Eren seslendirmiştir.

Dizi 2006 Emmy ödüllerine en iyi dizi olarak aday gösterilmiştir.[1]

...alıntıdır...

Preson Break Empty
MesajKonu: Geri: Preson Break   Preson Break Icon_minitimeCuma Eyl. 04, 2009 7:46 pm

Ailecek izliyoruz Very Happy gerçekten... lol!
London Sydney Quixie

London Sydney Quixie

Nerden : Yaşın tutmaz. xD dedikten sonra lan ne kadar çok şey yazmışım upuzun olmuş yakında temizlim ben. =)

Preson Break Empty
MesajKonu: Geri: Preson Break   Preson Break Icon_minitimeC.tesi Eyl. 05, 2009 1:43 am

Ben bu sezon başlamayı düşünüyorum tabii diğer dizilerden zaman kalırsa!!!!!! Razz Razz lol!
Daniel Alves

Daniel Alves

Preson Break Empty
MesajKonu: Geri: Preson Break   Preson Break Icon_minitimeC.tesi Eyl. 05, 2009 3:16 am

Eliesha Miranda Soul demiş ki:
Ben bu sezon başlamayı düşünüyorum tabii diğer dizilerden zaman kalırsa!!!!!! Razz Razz lol!

Bunu izlemelisin süper dimi Pınar?
Loxnip Petrov

Loxnip Petrov

Preson Break Empty
MesajKonu: Geri: Preson Break   Preson Break Icon_minitimeC.tesi Ara. 12, 2009 5:33 pm

4 sezonu da izledim, sonu kötüydü ama bitti işte... Favori sezonlarım 1 ve 4 Smile
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Preson Break Empty
MesajKonu: Geri: Preson Break   Preson Break Icon_minitimeC.tesi Ara. 12, 2009 8:29 pm

Ben buna bayıLıyorum yaaa =) Hele ScofieLdd =))) Çooook ttLı...
David Beckham

David Beckham

Preson Break Empty
MesajKonu: Geri: Preson Break   Preson Break Icon_minitimePerş. Şub. 04, 2010 11:07 pm

Dizi ilerledikçe bağımlısı oluyosunuz!!!
Kesnlkle vakit ayrılması gereken bir dizi..
4.Sezon sonlarındayım..
favorim: 4 .Sezon!

Hİç Bitmesn Very Happy
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Preson Break Empty
MesajKonu: Geri: Preson Break   Preson Break Icon_minitimePerş. Şub. 04, 2010 11:44 pm

Yaa bn Star'dan takıp edıyorumda Very Happy Sezon finali girdi... Very Happy Ayy çok iğrenç bir sozen fınalıydı yaa Sad Very Happy Ama süüper İlk bölümlerini izlemedm acayip dedim ama 6. bölümden itibaren bağımlısı oldum Very Happy Okula gitmek içn 6da kalkıyorudm fakat sırf bunu izleyebilmek içn 3e kadar oturuyordum Very Happy
Regen Elena Gilbert

Regen Elena Gilbert

Preson Break Empty
MesajKonu: Geri: Preson Break   Preson Break Icon_minitimePaz Şub. 07, 2010 5:04 am

Annemler bir haftada DVD alarak tüm sezonları bitirdiler!
Ben izlemeyi pek düşünmüyorum! Her diziye geç başlıyorum sonra gözüm korkuyor!
Darren O'Brien

Darren O'Brien

Preson Break Empty
MesajKonu: Geri: Preson Break   Preson Break Icon_minitimeC.tesi Mayıs 29, 2010 10:43 am

Birkaç hafta oldu son bölümünü izleyeli. Harika bir dizi.

"Michael Scofield sıra arkadaşım olsaydı her gün okuldan kaçardık." sözü yüzünden bayaa bir gülmüştük xD

Preson Break
1 sayfadaki 1 sayfası