House Of Night Turkey
House Of Night Turkey
House Of Night Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gece Evinin Karanlık Dünyasına Ho

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Mezuniyet Balosu

2 posters
YazarMesaj
Oerba Yumilyn Fang

Oerba Yumilyn Fang

Mezuniyet Balosu Empty
MesajKonu: Mezuniyet Balosu   Mezuniyet Balosu Icon_minitimeSalı Mart 16, 2010 9:18 pm

Mezuniyet Balosu
-Balo ha?Nasıl bir balo bu?-

Vally lise son sınıfa gidiyordu ve mezun olmasına iki gün vardı.Mezun oldukları için onlara büyük bir balo düzenlenmişti ve bu balo bu akşam olacaktı.Mezuniyet balosunun mezun olmadan iki gün önce olmasının nedeni ise üniversiteye giriş sınavının mezun oldukları güne denk gelmesiydi, sınavdan önce kafalarını dağıtmak için bir fırsat yaratmak istemişlerdi.O yüzden bugünü seçmişlerdi.

Vally daha önceden balo için hazırladığı giysileri giymeğe başladı, ailesinden ayrı kalıyordu çünkü ablası hariç hepsi yurt dışındaydı.Ablası ise işaretlenmişti ve Tulsadaki bir Gece Evi'nde kalıyordu.Annesi ve babasından çok ablasını özlüyordu çünkü anne-babası herzaman yoğun oldukları için ablası ile daha yakın olmuşlardı.İşaretlenenler genelde geçmişlerini unutmaya çalışırlardı çünkü o ahmak vampirler böyle isterdi. diye düşündü Vally.Giysilerini giydikten sonra saçını yapmaya başladı.Herşekilde hazır olduğuna karar verdikten sonra arabasının anahtarını alıp en yakın arkadaşı Laim'in yanına gitti.Laim erkek olmasına rağmen okuldaki en iyi arkadaşı oydu.

Laim'in evine vardığında hava kararmaya başlamıştı ve ortalık oldukça sessizdi.Kapıyı çaldı ve Laim gülümseyerek kapıyı açtı.Vally:
-Hadi ama Lam -ki Vally ona böyle hitap ederdi- hazırlanması uzun sürmesi gereken ben olmamalımıydım?
-Biliyorum Vally, dedi .Bunu otuz iki diş gülümseyerek söylemişti.
-Madem ki biliyorsun hadi çabuk o zaman
-Tamam Vally, geliyorum işte.

Sonra Lam -Vally'nin fikriyle nihayet- hazırdı ve dışarı çıkmıştı.Sonra Vally'nin arabasına bindiler ve yola koyuldular.Lam:
-Vayy, dostuma bakın çok şık olmuş!!
-Oto yağlama-yıkama servisindemiyim ben??Bir an kendimi öyle hissettim de.
-Şaka değil, Vally gerçekten.
-İyi tamam, bu günlük istisna, yoksa benden iyi bir fırça yerdin şimdi.
-Tamam abla bir şey demedim, senin yanında bizim ne haddimize.
-Lammm!
-Tamam ya, şaka.

Vally kızgın bir yüzle Lam'a bakıyordu ama sonra Lam ona büyük bir kahkaha attı, Vally de ona koca bir gülümsemeyle cevap verdi.

Balo okulun büyük salonunda yapılacaktı, Lam'ın evi okuldan baya uzak olmasına rağmen yol Vally'e 5 dakika gibi gelmişti.Vally'nin aslında hoşlandığı bir çocuk vardı ve bunu Lam'da biliyordu.Lam'ın da sevdiği biri vardı ve Vally'de onun kimden hoşlandığını biliyordu.İçeri girdiklerinde herkes ordaydı.Lam:

-Güzel organize etmişler, dedi.
-Evet güzel olmuş, ama...

Kusana kadar yemeğe çabalayan şişkoları gösterdi ve Lam ne demek istediğini anlamıştı bu yüzden devam etmesine gerek kalmadı, Vally'nin.Bu çocuklar okuldada her ders ve her tenefüs yemek yerlerdi.Her günde son tenefüs kusalardı, bunu herkesin önünde yaparlardı.Kimse onlara bir şey diyemezdi çünkü aileleri şehrin en zenginlerindendi.Okul müdürü onlara bir şey demesi sonucu başının belaya gireceğini bildiği için hiçbir şey diyemezdi.Vally devam etti ve:
-Bulunduğumuz konum bence yaralı değil ve bu yüzden bir an önce başka yere gidelim, dedi.Bunu şakayla karışık söylemeğe çalıştı ama gayet ciddiydi.Çünkü insanların kusmuklarını görmek yerine ölmeyi tercih edenlerdendi.

Lam'da bunu bildiği için kafasıyla onayladı ve sınıf arkadaşlarının bulunduğu yere gittiler.Vally giderken en sevmediği kişiyi -yani Esme'yi- gördü ve içindeki duyguları tutamayarak:

-Lanet olsun, deyiverdi.Lam'da:
-Biliyorum ondan nefret ediyosun, bende aynı duygu içerisindeyim ama kendine hakim olmalısın, dedi.Vally ise cevap olarak derin bir iç çekti.

Sınıf arkadaşlarının olduğu yere gittiklerinde, neyse ki Esme burda değil, diye düşündü.Ama sonra bunu yaptığına bin pişman oldu çünkü o -ki Vally ona moşi diyordu- o buraya doğru gelmeye başladı.Sonra kendine -yine- hakim olamayarak:
-Moşi geliyo baksana Lam, dedi.
-Moşi de ne?
-Moşi moron ve şizofren karışımı birşey demek, diye açıkladı.

Onlar bunu konuşurken içinde Vally kimsenin bu konuştuklarını duymamış olması için dua ediyordu ve derken moşi onların olduğu yere geldi.İşte balonun berbat anı gelmişti.
-Herkese selam, dedi moşi.

Herkes bir ağızdan:
-Selam Esme, demişti.Bunu söylemeyen sadece Vally ve Lam'dı.

Sonra moşi Lam'a dönerek:
-Selam yok mu Laim, diye sordu.

Lam sanki onu duymamış gibi Vally'e:
-Hadi gel, Vally.Gidelim, dedi.Ama Vally tam Lam'ın peşinden gitmeye başlamıştı ki moşinin söylediği şey onu sanki yere yapıştırdı.
-Aaaa ama Laim, yoksa dün akşam yanımdaki sen değil miydin? dedi.Vally:
-Lam?

Lam'ın adını söylemesine rağmen bunu soru şeklinde söylemişti.Moşi küçümser bir tavırla:
-Yoksa küçük arkadaşının haberi yok mu?

Lam ona bir şey söylemeye gerek duymadan Vally'e döndü ve:
-Vallyy...

Ama o devam edemeden Vally onun sözünü kesti, ve:
-Kes sesini Lam, o ahmak sevgilinle canınız cehenneme, dedi ve koşarak salondan çıktı.Lam da onun peşinden koştu ama Vally durmuyordu sonunda ıssız bir sokağa geldi ve ağlayarak yere çöktü.Çok uzun bir yol gelmesine rağmen Lam onu takip etmişti.Sonra Vally'e seslendi...

-Vally...Nerdesin??Lütfen seninle konuşmak istiyorum, bir kere olsun beni dinle.
-Beni rahat bırak, cahenneme kadar yolun var!

Spoiler:
Androméda Alondra McKenna

Androméda Alondra McKenna

Mezuniyet Balosu Empty
MesajKonu: Geri: Mezuniyet Balosu   Mezuniyet Balosu Icon_minitimePaz Nis. 04, 2010 1:46 am

70*
Yourm için pm.yle irtibata geçin.
Ne olmak istediğinizi Lütfen belirtiniz..
Oerba Yumilyn Fang

Oerba Yumilyn Fang

Mezuniyet Balosu Empty
MesajKonu: Geri: Mezuniyet Balosu   Mezuniyet Balosu Icon_minitimePaz Nis. 04, 2010 1:48 am

6.sınıf olmak istiyorum

Mezuniyet Balosu
1 sayfadaki 1 sayfası