House Of Night Turkey
House Of Night Turkey
House Of Night Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gece Evinin Karanlık Dünyasına Ho

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gün Batımı

+5
Katniss Selena Jonas
Micheal Scofield William
Natalia Ellié O'rélia
Elizabeth Rose Wayland
Julié Clouid O'shéliâ
9 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePtsi Ocak 18, 2010 12:06 am

~..Gün Batımı..~

Gün Batımı Iopxt0

GÜN BATIMI

Bölüm 1 ~Gece~

Bir türlü uyuyamayan Melinda yatağından ağır ağır doğrulmaya başldı. Gözüne hiç uyku girmiyordu. Doğrulduğu esnek yatağında bağdaş kurup oturdu. Yarını düşünüyordu, neler olacağını...

Yerinde duramıyordu, birşeyler yapmalıydı. Bacaklarının üstüne koyduğu örtüsünü aşağı doğru indirdi. Çıplak ayağını boş ve soğuk zeminin üstüne koyarken ürpermişti. Mor terliğini yerde aramaya başladı. Bulduğunda ise diğer ayağınıda yere, terliğinin üstüne doğru uzattı ve zorlukla ayağa kalktı. Ellerini pencerenin iki kenarına doğru uzattı. Artık tek dayanağı penceresiydi.Gözlerini ufka doğru çevirdi. Güneş batmak üzereydi. Bu odaya tam tamına 2 gündür tıkılıp kalmıştı. Yarın, günün doğuşuyla beraber 3. gün olacaktı. Buda o lanet olası günün başlangıcı olacaktı. Birden yanaklarında bir ıslaklık fark etti. O, ağlıyordu!...

Kendini çok aciz, mahçup, sinirli ve öfkeli hissediyordu. Böyle şeyleri ona nasıl yapabilirlerdi? İnce parmaklarının tersiyle yanaklarını kurulamaya çalıştı ama ne fayda! O sildikçe yaşlar daha hızlı süzülüyordu yanaklarından. Artık kendini tutmak istemiyordu. Hayatına verdiği serbestliği gözyaşlarına da verdi. Nasıl olsa hayatındaki gibi hiç birşey onun kontrolü altında değildi. Hayatta tutunacak dalıda kalmamıştı. Kendini yardım edilmeye muhtaç biri gibi hissediyordu.

Yarın olacakları gözlerinin önüne getirdikçe daha çok yıpranıyordu. Ama buna bir son vermeliydi. O böyle bir kız değildi. Madem ki hayatı bundan sonra o tiksindirici "büyü" okulunda geçecekti buna alışmalıydı. Zaten önemli olmayan bu hayatı normal geçse ne olurdu, ucubik bir şekilde geçse ne olurdu?... Düşünceleri yoğunlaştıkça umutsuzluğu bitiyor, kendine güveni ve gücü artıyordu.

Nihayet bilinçli düşünmeye başlamıştı. Okulun artık bir önemi kalmamıştı. Sadece bir an için... Zaten onun için önemli olan birşey kalmamıştı. "En iyisi hayatımdaki önemi eskisi gibi dış görünüşüme yansıtmak." dedi. Artık güçlenmiş kollarını, pencerenin kenarlarından çekmişti. Yavaş yavaş adımlar atıyordu ama zaman onun için çok hızlı akıp gidiyordu sanki. Kendine yarın için, o felaket gün için, kıyafet seçecekti. Ne saçma ama!...

Dolabı açtığında gözüne en çok çarpam her zamanki gibi mor renkli kıyafetleri oldu. Birkaç kıyafeti eline alıp baktı. Beğenmediklerini karpuz koltuğunun üstüne fırlattı. Yine birşey bulamamıştı. Aslında bulamamak değildi onun derdi. İsteksizlikti. En sonunda kıyafetlerinden bir siyah kot pantolon ve üzerinede mor bir sweet-shirt'ü aldıktan sonra diğer eşyalarını toplayıp dolabın içine attı.

Kafasını yeniden dışarı doğru çevirdiğinde güneşin batmış olduğunu gördü. Aslında bu güneş yarınki felaketleri ardına taşıyacak gecenin gün batımıydı...
Elizabeth Rose Wayland

Elizabeth Rose Wayland

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 3:01 pm

hayatım hikayen hayırlı olsun. lol!

isminide hikayenide beğendim. rp tarzında yazmış olman dahada güzel hikayelerde bunu yapmnak bence zor tebrik ederim devamını bekliyorum Very Happy Very Happy
http://twilightfan-tr.com/
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimeÇarş. Ocak 20, 2010 10:51 pm

Teşekkürler ablacım eğer beğenilirse yenı bolumlerınıde ekleyeceğım =)) bu ilk bolumu olduğu için 3. Şahıstan yazmak istedim Gün Batımı Icon_biggrin

Ayrıca beğenilmesse devamını yayınlamayacağım.. Beğenilrse ekleyeceğim... Very Happy
Natalia Ellié O'rélia

Natalia Ellié O'rélia

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimeC.tesi Ocak 23, 2010 10:59 pm

Devamını bekliyoruz cnm lol!
Micheal Scofield William

Micheal Scofield William

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 12:30 am

Gülşah'çım süper yazmışsın... Devamını bekliyorum Very Happy Bence yaz devamınıda... Very Happy
Natalia Ellié O'rélia

Natalia Ellié O'rélia

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 2:42 am

Hadi ama merak ettim şimdi .. Devamı ne zaman gelicek ?? lol! Sabırsızlıkla bekliyorum Gülşah'cım .
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 9:57 pm

Tamam Very Happy Yarına kadar eklicem Very Happy Very Happy
Bu arada beğenmenıze sevındım Very Happy
Katniss Selena Jonas

Katniss Selena Jonas

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 10:35 pm

Gerçekten çok güzel yazmışsın.
Devamını bekliyorum.
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 10:38 pm

stark&heath(L) demiş ki:
Gerçekten çok güzel yazmışsın.
Devamını bekliyorum.

Teşekkürler...
Betsy Elizabeth Taylor

Betsy Elizabeth Taylor

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 11:10 pm

Şaka mısın kızım sen??! Ne kadar güzel yazmışsın ya!! Biliyor musunuz arkadaşlar? Keşke yazdığınız rp'lerin devamını da getrseniz (ya da getirebilsenz) Çooooooooooooo...oooookkk güzel yazıyosunz yaaa.. Ben bi yazamadım. Neyse seni tanımıyorm ama yine de adınla hitap etmeme kızmazsın umarm. Gülşahcım MüthiŞ bir yazı olmuş devamını kesinlikle bekliyorum..!!!
Natalia Ellié O'rélia

Natalia Ellié O'rélia

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimeSalı Ocak 26, 2010 12:46 am

Ben de bekliyorum ! Merak ettim yaa..
Lilith Hex Blueblood

Lilith Hex Blueblood

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimeSalı Ocak 26, 2010 2:29 am

Devamını bekliyoruz canım en kısa zamanda lol!
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 4:26 am

Bölüm 2 ~Karar~

Artık yatmalıydı. Yarın uzun bir yolculuğa çıkması lazımdı. Evet, gidecekti o okula. Başını kuş tüyü kadar yumuşak yastığına gömdü. Gözlerini yumdu, artık uyumak istiyordu. Ama ne çare? Uyuyamıyordu... Aklındaki düşüncelerden kurtulup kendini hayal dünyasına bıraktı...

...............................................

Uyanmıştı, sesleri duyuyordu ama gözlerini açmak istemiyordu. Bir süre daha konuşma sesleri geldikten sonra ortam sessizleşti. Birilerinin odaya girmesinden endişelendi fakat sonra umursamadı. Zaten odayada kimse giremezdi. Kapı kilitliydi ve anahtar üstündeydi. Aslında girebilirlerdi. Ailesindeki herkes, neredeyse herkes, büyücüydü. İstediklerini yapabilirlerdi ama bu Melinda'nın umrunda olmazdı. Gözlerini usulca, birkaç kez tekledikten sonra araladı. Etrafı süzdü ve gözleri birden saatine takıldı. Saat sabahın 9'uydu. Bu 14 saattir uyuyor demekti! Hemen ayağa kalktı. Banyosuna doğru ilerledi. Aynanın karşısına geçtiğinde hâlâ halsiz hissediyordu. Ellerini ve yüzünü yıkadı. Kahvaltı için aşağıya inecekti ve kararını bildirecekti.

O, yeni bir okul olarak liseye gideceğine büyülü bir okula gidecekti. Büyü okulunda ilk sınıflar 16 yaşında başlıyormuş. Çokta önemliydi ya...

Banyodaki beyaz havlu ile yüzünü kuruladıktan sonra banyo kapısından çıktı. Hayatın akışını ağır adımlara bırakmıştı. Kapısının kilidini yavaşça çevirdi. Kilit her bir dönüşünde "çıt" diye sesler çıkartıyordu. Her inişinde gıcırtı çıkartan tahta merdivenlerden aşağıya doğru ilerledi. Salona indiğinde kuzeninin ve teyzesinin gelmiş olduğunu gördü.

_"Hoşgeldiniz." dedi tiz bir sesle Melinda. Kuzeni Julié'de o okula gidecekti. Bugün oraya beraber yol alacaktılar.

_"Ahh tatlım. Günaydın. Nasılsın?" dedi teyzesi Vittoria. Melinda için endişeliydi. Öyle ki sesi çok sarsılmış çıkmıştı.

_"Günaydın teyze. Ben iyiyim. Siz yemek yediniz mi?" dedi Melinda. Niyeti konunun değişmesiydi.

_"Hayır kuzen. Seni bekledik." dedi Julié. Onlar birbirlerine isimler ile değilde hep "kuzen" diye hitap ederlerdi. Melinda kuzeninin omuzuna elini attı ve alaycı bir tavırla konuşmaya çalışarak;

_"Eee.. Hadi. Ne duruyoruz öyleyse? Sofrayı silip süpürelim kuzen." dedi. Herkes şaşkınlıkla Melinda'nın hareketlerini izliyordu. Melinda ve Julié mutfağa doğru, elleri birbirlerinin omuzunda, ilerlediler. Sofrada ilk sessizliği kuzen Julié bozdu.

_"Bir karar verdin mi kuzen?" Tabii kide okuldan bahsediyordu. Melinda elindeki ekmeği tabağına bıraktı. Ayaklarını koltuğun uçlarına çekip, ellerini çevresine doladı. Gözleri çok uzakları inceliyor gibiydi.

_"Evet kuzen. Seninle geliyorum." dedi. Sesi boğuluyormuş gibi çıkmıştı. Ama aldırmadı. Zaten boğuluyordu...

Çok uzun olmadı biliyorum ama çok kısa bir süre içinde yazınca bu kadar oldu.. Diğer bölümlerini uzun tutmaya çalışacağım...
Micheal Scofield William

Micheal Scofield William

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 6:34 am

Sevdim bu Julié'yi Kuzen Very Happy Very Happy
Acaba bu hıkaye neyi yansıtıyoor Very Happy Razz
Neyse süper yazmışsın Very Happy
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 7:13 pm

Bence sen kapa çenenii Kuzenn Gün Batımı Icon_mad Gün Batımı Icon_wink

SaoL güzeL yorumun iÇin...
Androméda Alondra McKenna

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 7:17 pm

Ben bırakıyorum yazmayı valla bu ne lan ?!
Süper olmuş hani devamı? Gün Batımı Icon_rolleyes Gün Batımı Lol
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 7:25 pm

Jacquelie Alondra McKenna demiş ki:
Ben bırakıyorum yazmayı valla bu ne lan ?!
Süper olmuş hani devamı? Gün Batımı Icon_rolleyes Gün Batımı Lol

O*aa Lağğ Very Happy Bu hikayeyi okuyunca yazmayı bırakıosan artık ne diim sana Very Happy Very Happy Bu arada yenisini Yazıyorum Wink

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 7:26 pm

Yazmaaa
Ben gideyim öyle yaz xD
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 7:47 pm

Very Happy Very Happy Taaam Very Happy

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 7:49 pm

Gitmicem kii o zaman yazmıcan mı? Gün Batımı Lol
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 7:57 pm

Yazmıyom vazgeçtim Very Happy Very Happy Razz
Micheal Scofield William

Micheal Scofield William

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 8:49 pm

Bence devam et gülşah...
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimeSalı Şub. 09, 2010 11:03 pm

Bölüm 3 ~Yolculuk~
Melinda'dan...

Bugün oklumun ilk günü olduğu için yola çıkacağız. Normalde oraya erken gidilmezmiş fakat ortama ayak uydurmam için o ortamda daha fazla kalmam gerekliymiş. Babam dedi. Kısacası beni başlarından daha erken atmak istediler.

Eşyalarımı topladığım bavulu elime aldım. Kuzenim, teyzem, annem ve babam kapıda hazırlanmış beni bekliyordular. Birşeyler söyleme gereği duyudm.

_"Ben hazırım. Hadi çıkalım." Tam çıkacağımız sırada ayağıma baktım. Babet tarzında bir ayakkabı vardı. Yolculukta hiç rahat olmaz diye düşündüm. "Ama önce bir dakika." dedim. Ayağımdaki ayakkabıdan kurtulup mor conversemi giydim. Artık daha rahattı. "Tamam. Gidebiliriz." dedim gülümseyerek.

Dışarı çıktığımızda kapıda teyzemin ve bizim arabamız duruyordu. Ben teyzemin arabasına binmek istedim. Kuzende beni destekleyince annem ile babam kabul etmek zorunda kaldılar. Yolda giderken hiçbirimiz konuşmuyorduk ama Juli'nin heyecanı yüzünden belli oluyordu. O küçüklüğünden beri burayı görmek istiyordu. Zaten tek eksimiz buydu. Bir deniz kenarına geldiğimizde durduk. Neden durduğumuzu anlamadım. Etrafta okul yada benzeri birşey yoktu. Sadece bir gemi vardı. Annem ve babam arabadan iner inmez benim yanıma geldiler. İlk önce annem konuştu.

_"Tatlım biz sizi buraya kadar getirebiliriz. Buradan sonra şu gemiye bineceksiniz ve indiğinizde adınızı okuyan Profesör'ün yanına gideceksiniz. O sizi Worth'a götürecektir." Ben sadece "Peki" anlamında başımı sallamakla yetindim. Birşey demem gerekmiyordu herhalde. Ardından konuşan babam oldu.

_"Canım seni buraya geleceğin için gönderiyoruz biliyorsun değil mi?" Hafifçe gülmeye çalıştım ardından

_"Evet baba." dedim sadece. Birbirimize bir kez sarıldıktan sonra kuzenle bavullarımızı aldık. Gemiye doğru ilerledik. Geminin iç tarafında oturacaktık. Çünkü hava burada biraz soğuktu. Gemiye bindiğimizde artık bize kol kanat gerecek aile bireylerimizin yanında değildik. Kendi başlarımızaydık.

....

Gemi yolculuğu fazla eğlenceli geçmedi. Zaten fazlada konuşan olmadı. Ben denizi izledim. Kuzenim ise sevgilisi Arthur ile konuştu. Son iki yıldır birlikteler. Ne güzel. Benim bırak iki yıl sevgili olmayı, gözümün kestirdiği biri bile olmadı... Olacak gibide durmuyor ya hadi neyse!...

Yolculuk bitiminde herkes gemiden indi. Adımızın okunmasını bekledik. Sarışın, hafif beyaz tenli bir Profesör adımızı okuduğunda onun yanına doğru ilerledik. Bizimle beraber sadece üç kişi vardı. Yoplam altı kişiydik. -Profesör'üde sayarsak.- Ardından uzun ve düz bir yoldan yürüdük. Az ileride de büyük bir orman bizi bekliyordu. Ama bu ormana giriş büyük bir kapı ile sağlanıyordu. Fakat bu kapıda sonuna kadar açıktı. İçimden isteyen gelip girer diye bir cümle geçirdiğim oldu. O anda Profesör konuştu. "Hayır Melinda herkes gelip giremez. Büyülü bir kapı burası." Profesör konuşurken tüm gözler bana doğru kaydı. Ama benim anlamadığım bir noktada vardı. Ben bunu içimden düşünmüştüm, dışımdan değil. Nasıl olabilirde Profesör buna birşey diyebilirdi ki? İşte bu anda Profesör bombayı patlattı diyebilirim. "Bu okulda sadece büyücüler yok Melinda Aynı zamanda vampir ve çok nadir olsada iblislerde var." Bu sözler beni ürkütmüştü. "Vede okuldaki vampirlerin özel bir gücü olur. Benimkide zihin okumak." İşte şimdi bu Profesör varken bir daha birşey düşünmeme kararı almıştım. Profesör bana bakıp güldü ve göz kırptı. Bazı kitaplarda vampirleri fazladan yakışıklı anlatırlardı. Ama bu Profesör fazla yakışıklı değildi. Tamam her kadının hayal edebileceği bir karizması vardı ama o kadarda değildi.

Ormanın içinde ilerliyorduk. Ağaçlar yavaşça seyrelmeye başlamıştı. "Nihayet." dedim içimden. "Sonunda gelebildik." Ağaçlar tamamen yok olduğunda karşımda kocaman bir şato vardı. Herkes hayretler içinde burayı izliyordu. Profesör eliyle şatoyu işaret ederek

_"Hepiniz Worth Cadılık ve Vampir Akademisi'ne hoşgeldiniz." dedi. Gerçekten muhteşem bir görüntü bizi karşılıyordu.
Rebecca Sarah Robbie

Rebecca Sarah Robbie

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimeCuma Şub. 19, 2010 1:39 am

Hayatım gerçekten hikayen çok akıcı ve güzel olmuş yeni bölümler umarım çabuk gelir..
Yazan ellerine sağlık... cheers

En son LoveStudios tarafından Cuma Şub. 19, 2010 1:45 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Julié Clouid O'shéliâ

Julié Clouid O'shéliâ

Gün Batımı Empty
MesajKonu: Geri: Gün Batımı   Gün Batımı Icon_minitimeCuma Şub. 19, 2010 1:45 am

Teşekkürler canım.. Elimde bayaa bir ilerileri var mesela 10. bölümdeyim ama nete yazmaya üşeniyorum Very Happy

Gün Batımı
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki