House Of Night Turkey

Gece Evinin Karanlık Dünyasına Ho

AnasayfaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Minerva Jane McGonagall

YazarMesaj
Minerva Jane McGonagall

MesajKonu: Minerva Jane McGonagall   Perş. Mayıs 20, 2010 3:24 am

Minerva Jane McGonagall

Adım soyadım ıvır zıvır… Los Angeles şehrinde doğdum. Güneşli olması gerekirken ben yağmurlu bir günde doğmuşum. O günü annem gülerek anlatır. İlk doğduğumda ağlamamışım benim ölü olduğumu sanmışlar. Bir süre beklemişler. Ağlayacağım yerde esnemişim. Bunu söylerken bende gülüyorum. Doktorlarda gülmüş ve “Uykudan da uyanırmış…” diyerek beni annemin kucağına vermişler. O gün belliymiş benim uykucu olacağım… Uyuduğumda top atsalar uyanmam. 5 Haziran’da doğmuşum.Doğum günümü ben bile hatırlamam. Bazı zamanlar hariç… Eğer birinden
hatırlamasını bekliyorsam asla unutmam. Adımı eski bir kraliçeden almışım. Ailede iki ismi olan tek kişiyim. İkizim “Niye benimkini de iki tane koymadınız?” diyerek ağlardı küçükken. Ama şimdi “Hah benimki hem kısa hem güzel...” diye güya hava atıyor.

Annem Alexandra McGonagall

Gerçekten çok güzel bir kadındır. Kendini korumasını iyi bilir. Benim için çok gözyaşı dökenlerden… Buraya transfer edilmemden beri daha az gelebilirim dese de daha çok gelmeye başladı. Her zaman beni koruyan iyilik meleğim… Babamın bana hep para vermesine sinir olsa da bunu hep gülerek söylemiştir. “Bana neden para vermiyorsun?” der ve ardından kocaman bir kahkaha atardı.

Babam Alex McGonagall

Yakışıklı bir adam olduğunu savunur. Gerçektende öyledir. Annemle adlarının mükemmel bir tunç uyak oluşturması mükemmel olduğunu söyler. İlk işaretlendiğimde annem ile beraber ağlamışlardı. İkiziminse işaretlenmemesi için hep dua etmiştir. Ama o da işaretlenince evde yalnız kaldılar. Babam ablamın evlenmesinden sonra gelip Yüksek rahibemize bile “Evde öğrense öğreneceklerini olmaz mı?” diye sormuştur. Ben ona para bankam veya bankamatiğim diyorum. Çünkü işaretlenmeden önce her
zaman bana para vermeden dışarı göndermezdi.

Ikizim Jean McGonagall

Babam hep ona ikinci göz ağrım diyor diye beni kıskanırdı. İşaretlenince tek feryat etmeyen ikizim bana hayranlıkla bakıp çok güzel bir işaret olduğunu söylemişti. Beni o anda bile güldüren biricik kardeşim… Kardeşim diyorum çünkü ben ondan bir
dakika önce doğmuşum. Bu da bir büyüklük sayılır. O ise doğan bendim birbirimize çok benzediğimiz için karıştırmışlar diyor. Annemse her zaman o büyük demiştir. “Senden daha terbiyeliydi. Öyle doktorların yanında ağız kapanmadan esnenir mi?” der hep kahkahalarla beraber… İkizimse gördün mü? Diye dalga geçerdi. Aslında birbirimize pek benzemeyiz.

Ablam Silvia McGonagall

Çok güzeldir. Bunu her zaman söyleriz ikizimle beraber… Kendisi APL hastasıdır. Bunu ilk öğrendiğimizde çok ama çok üzülmüştük. Çünkü lösemi bile olsa onunda en kötüsüne denk gelmişti. Belki işaretlenirse düzelir diye düşünürdüm hep… Hastalığı iyice kötüleşmeye başlayınca hastanede yatmaya başladı. Birçok
ameliyat geçirdi. Bu onu çok yıpratıyordu. Saçları olmadığından bir ara yataktan çıkmamaya başladı. “Ben hastayım. Öleceğim. Çok çirkinim. Bunlar yataktan çıkmamam için nedenlerim …” diye ağlardı hep… Ben ve ikizim ona her zaman yardımcı olduk. Annem ile babam bir gün ilik nakli olmazsa ölecek diye ağladığında biz öne atılıp “Biz veririz…” derdik. Annemler ise bizi her zaman öpüp sarılırlardı. Ablamın ölmemesi için Nyx’e her zaman dua edeceğim.

Ablam Silvia için çizmiştim. Saçları olmadığından hep yakınırdı.Onu karşıma aldım. Resmini çizeceğim diye saçlı halini çizdim. Çok sevinmişti. O mutlu olunca bende oluyorum.

Aynaya baktığımda hilalime ilk alışamamıştım. Ama şimdi kapatıcıyla kapattığımda “Bu ben miyim?” diyorum. Sarı saçlarım omuzlarımdan biraz daha fazla uzundur. Yani kollarımın yarısına kadar diyelim. Gözlerimin rengi Mavi mi ne işte? Bakınca görürsün… Boyum 1.65 herhalde ne biliyim son zamanlarda hiç ölçülmedim… Hiç de ölçülmem… En son isteyerek arkadaşımla iddiaya girdiğimde ölçülmüştüm. O mu uzun? Ben mi? Şimdi
düşünüyorum da ne kadar aptalca bir iddiaymış. Kilomu da 50 veya 55’dir herhalde… Kilomu da hiç meral etmem. En son öğretmenim ödev verdiğinde ödev yapma hevesine istekle tartının üstüne çıkmıştım. Belki umursamaz görünüyorum
bu konularda ama tırnaklarıma çok özen gösteririm. Manikürü pedikürü eksik etmem. Ojeyle dolaşmayı pek sevmem. O yüzden beni ojeli çok az görürsün. Makyajlarla da aram pekiyi değildir. Makyajımı hep başkası yapar.

Utangaç biriyimdir.Bu buraya geldikten sonra daha da beter oldu.Her olayda kan yüzüme hücumeder.Sarışın olduğumdan bu daha da belli olur.Her zaman çözümsel düşünürüm.Birkararavardıysam hiç kimse beni o karardan asla döndüremez.Ayran gönüllü derler ya işte bu söz tam benlik…Ayran gönüllüyümdür.Birgün şu elbiseyi beğensem aynıgün içinde farklı bir elbise görsem hemen ona konarım.Ama aşk
konusunda asla ayran gönüllü olmama çünkü hayatımın anlamı aşkım olur benim için … Bağlıyımdıryani bir insana “Dostum…”dediysem -ya da her hangi bir şey-O benim kalbimin bir parçası olur. Ondan asla kopamam. Tartışıtız, kavga ederiz,
küseriz ama daha beş dakika geçemeden barışırım. O beni terk etmediği sürece onu asla terk etmem, yalnız bırakmam, bırakamam. Açıksözlüyümdür birde… O an ne düşünürsem şıpdiye söylerim. Karşımdaki zor durumda kalırsa özür dilerim ama iş işten
geçmiştir. Çok çok meraklıyımdır birini üzgün gördüysem tanımasam bile gider “Ne oldu? Neden üzgünsün?”derim.

Özel gücüm nedeniyle maddelerin yoğunluğunu değiştirebilirim. Benimle kavga ederken dikkat et! Bir anda bana yumruk atacaksın derken boşluğa gidiveriri elin… Veya duvara vurduğunu
sanırsın… Maddelerin yoğunluğunu değiştirmek yerine kendi yoğunluğumu değiştirmeyi yeğlerim. Daha eğlenceli oluyor. Ayrıca kendi yoğunluğumu değiştirince duvarlardan geçebilir veya istersen kamyonla çarp duvar gibi hala ayakta durabilirim. Bu gücün iyilikle kötülüğün savaşında çok işime yarayacağına inanıyorum. Kötüler bana hiçbir şey yapamazlar. Yapmaya
kalkışırlarsa ya onu ya da kendimin yoğunluğuyla oynarım. Görür gününü... Bu güç için Nyx’e ne kadar dua etsem az… Teşekkürler Nyx… Teşekkürler…

O gün annem ve babam ile kavga etmiştim. Neymiş efendim arkadaşımda kalamazmışım… Onlara kızıp odama çıktığımda kapıyı hızlıca kapattım. Arkamı döndüğümde bembeyaz tenli bir adam gördüm. Çok korkmuştum. Bu adamın odamda ne işi vardı?

_”Burada ne arıyorsun? Sen kimsin?”
_” Minerva McGonagall… Gece seni seçti! Ölümün doğuşun olacak! Gecenin tatlı sesine kulak ver!Kaderin seni gece evinde bekleyecek."
O anda alnımda büyük bir ağrı hissettim. Çığlık attım. Adam bir anda kayboldu. Hemen aynaya koştum. “Olamaz!” diye bağırdım. Sarı saçlarımla müthiş bir uyum oluşturan mavi içi boş hilali gördüm. “Olamaz… Olamaz… O ucubelerden olamam… Olamam!” diye ağlamaya başladım. Annem ile babamın yanına nasıl gidecektim? Yavaş yavaş gıcırdayan merdivenlerden aşağı indim.
Annem beni gördüğünde çığlık atıp bana sarıldı. “Kızım…”
diye feryat etti. Babam beni gördüğünde annemle aynı tepkiyi verdi. Ablamsa sadece ağzı açık bakmakla kaldı. Ama ikizim “Jane
ne kadar güzel olmuşsun…”
dediğinde gülmeden duramadım. Ama ailemin diğer üyeleri benden daha üzgündü. “Baba gitmeliyim.
Beni gece evine gitmeliyim.”
Dedi içim sızlayarak. Babamın kaşları çatıldı. “Hayır. Oraya gidemezsin. Yanımızda kalacaksın.” Dedi. Annem “Hayır Michael Gitmeli yoksa… Ölebilir.” dedi. Babam bunu duyduğunda “O zaman ne bekliyorsun? Hemen git seni kaybedemem.” Dedi ve gece evine gittik. Oraya ilk başlarda alışamadım. Aslında hiç alışamadım. Buraya transfer oldum. Ve işte buradayım. Teşekkürler Nyx… Teşekkürler… Burada
daha mutluyum. Hayatımın aşkını buldum. Hayatımda hiç edinmediğim kadar iyi arkadaşım oldu. Seni Seviyorum Miké…

Jolissé
narin adımlarıyla tıpkı bir leydidir. Çok tüy döker ve daima
peşimden
gelir. O da benim gibi bağlıdır. Köpeğime ilk pek sıcak bakmamıştı ama
şimdi en
iyi arkadaşı Sara'nın kedisi ve köpeğim Betsy... Bir gözü mavi bir gözü
kahverengidir... Bu ona farklı bir hava katıyor ve diğer kedilerden
ayırıyor...

Ah çok tatlısın Benim Betsy
'im... Jolissé ile çok iyi anlaşıyorlar. Sara’nın kedisi hala bu durumdan fazla
hoşnut olmasa da o da benim ve Sara'nın kedisi buna alışmaya başladı.

En son Minerva Jane McGonagall tarafından Perş. Mayıs 27, 2010 12:31 am tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
Minerva Jane McGonagall

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   Perş. Mayıs 20, 2010 3:42 am

^^İkonlarım^^

~A R K A D A Ş L AR~

[Ayrılmaz İkili]

Sara Guinevere Gloom

Bebeğim benim. Seni çok seviyorum. Çenemi çeken tek dostum benim =)Oda arkadaşım benim =) Nala seni çok kızdırıyor biliyorum çok tüy döküyor ama hep seninle yatmak istiyor hem de seviyor seni... Bana darıldığını biliyorum...Miké'ı seviyorum.İçimdeki duyguyu söküp atamam.Beni affet ne olur ...

Angela Zoéy Queen

O kadar tatlı ki ... Yanağını sıkmayı çok seviyorum xDAhh artist seni seviyorum ...Seninle süper oyunlar oynuyoruz.Seni seviyorum tatlım...En iyi arkilerimdensin.Hayatımın anlamı da denilebilir senin için...

Medeleine Lily Bryné

Senin yanındayken kendimi çok mutlu hissediyorum çok saygılısın tabiii ne de olsa senden sınıfça büyüyüm.Tabikide şaka yapıyorum.Çok güzel bir kızsın.Sevgilinini olmamasına şaşmalı yani.

Fiona Katarina İvanova

Ben yapmadım oyununda tanışıştık.Gerçekten çok iyi bir
arkadaşsın.Dertli günlerimde yanımda olduğundan mutluyum.

Cassandra Anna Grangé

İlk geldiği günden beri süper anlaştığım arkadaşlarımdan
gerçekten seviyorum seni ...Biraz asiisin ama kontol edebiliyorsun kendini...Önceden tanımışığım var malüm abin ...

Melanie Claire Littleton

Ahh mel seni çok seviyorum.Beraber alışverişe gidilecek en uygun kişilerrdensin ...Beraber çok eğleniyoruz. Odan cıvıl cıvıl odana gelmeyi her zaman istiyorum... Rengarenk içimi açıyorsun tatlım ...

Yamaguchi Mamoru

İnsanken en iyi en yakın kardeşim diyebileceğim dostumdu.Taki ben işaretlene kadar o gün benden bir canavarmışım gibi kaçması ... Düşündükçe hala canım yanıyor ... Ama şimdi o da işaretlendiği çin beni anlıyor... Özür dilediğinde o kadar sevindim ki ... Boynuna atılmıştım.Hep yanımda ol canım hep ...

[Suç Ortakları]

Gabriella Qurokova

Çok tatlı bir kız. Çok güzel bir sese sahip ... Her zaman birlikte vakit geçiriyoruz. Onu çok seviyorum.Yanımdayken hep şarkı söyle …

Avril Lissa Hampton

Gerçekten çoo...k şeker bir kız onu çok seviyorum rastladıkça konuşuyoruz.Rastlamasak ta konuşuyoruz bir yolunu bulup =)

Blair Anne Hampton

Gerçekten çok sevdiğim arkilerimden.Özel gücü sayesinde yanındayken hiç terlemiyorum.Havaaaa... xD seni seviyorum =)

[Yakın]

Anna Kristal Snowy

Çok şekerrr bir kızsın.Seni daha çok tanırsam çok
seveceğimden eminim... =)Tüm sırlarımı bilen nadir kişilerdensin... Kuzenin gibi senide çok seviyorum.

Rosalié Anisha Runway
Onu çok seviyorum.Beraber çok iyi vakit geçiriyorum.Buraya geldiğimde
buraya alışmamdaki yardımda bulunan en iyi kişilerden birri.

[Değer Verdiklerim]

Victoria Adela Salvatore
Birbirimizi pek tanımasakta çok eğlenceli bir kız. İyi arkadaş olabiliriz …Sende kötü bir şeyler seziyor olsamda sana değer veriyorum.Seninde bana değer vermeni isterim.Önceden kötü olmadığına kalpten inanıyorum ve Tanrıça aşkına NYX’e geri dön … -Eğer tahminim doğruysa-…

Lydia Medaleine Gloom
En sevdiğim deslerden ve derslerinizde çok eğleniyorum çok tatlı bir profösörümsün... Sizi seviyorum …Ayrıca
Sara’nın ikizi olduğundan sana çok çok değer veriyorum

.
Heaven Jack Night
Çok yakışıklı biri. Arkadaşlığımız çoo..k iyi. Apple Layla ile çok yakışıyorlar.Bu da aşklarını daha güzel kılıyor.Apple sen ve ben beraber bir şeyler yapmalıyız ...

Julié Clouid O’shélia
Uzaktan bakınca o kadar ukala kendini bilmiş biri olarak
görünüyorsun ki...Ama biraz yakından tanıdıkça aslında öyle biri olmadığınıanladım.Sadece maske takıyorsun.Kendin olmayı
denemelisin.

.

Cwenye Gilraen Monea
İspanyolca proseförüm.Dersini pek sevmesemde sana bayılıyorum.Kendime
çok yakın buluyorum.

Elizabeth Viola Cullen

Onu o kadar çok seviyorum ki ...
En sevdiğim profoösrümsün ...Rahibelerin en iyisisin ... Aslında Ayrılmaz
ikiliye mi eklesem ne ? Seni çok seviyorum Rahibem =)

[Kanımın Isınık Oldukları ]

Misha Jane Wagdelans
Çook tatlı bir kız daha yeni tanıştık ama çok iyi anlaşacağız bunu hissediyorum çeneme katlanmak zorundasın ama... Karşılaştıkça dedikodu yapıyoruz …

Apple Layla Alkas
Şımarık ve ukala bir kız. Onu tanımayı çok istiyorum.Çok eğlenceli bir kızsın bu her halinden belli. Ahh bir de özel gücü yok mu her gün sesi büyü etkisi yapıyor …

Molinessa Sandra Deep

Yenisin ama şimdiden aramızda iyi bir arkadaşlık kuracağımıza inanıyorum.Bazen çekilmez oluyorsun ve karanlık hissetsemde seni ...İyiliktesindir inşallah ...!

[Sıradan ]

Rika Cho Naoko

Çok tatlı bir kız beraber süper sohbetler yapıyoruz.Ama fazla takılmıyoruz takılırsak süper sohbetler yapıyoruz. Seni çok seviyorum =)

[Göz Aşinalığı Olanlar]

Candy Flora Smile
Seviyorum seni.Birbirimizi fazla tanımasakta kızlar yatakhanesinde
karşılaşında konuşuyor ... Dedikodu xD yapıyoruz.

[Tanıdık]

~ D Ü Ş M A N L A R ~

[Zararsızlar]
[İşe yaramazlar]
[Rakipler]
[Hoşlanmadığım]
[Ölümcül derecede nefret ettiklerim]
[Baş Belası]

~ A Ş K ~

[Şimdiki] [Hayatımın Anlamı] [Yaşam Kaynağım]

Miké Jéanill Xanlées

Ahh duygularımı nasıl anlatacağımı gerçekten bilmiyorum.Seni gerçekten seviyorum.Senin duygularını anlamakta gerçekten güç... Seni bazen çok yakın bazen çok uzak hissediyorum kendime ...Ama şimdi anlıyorum her zaman yanımdaymışsın...Hep de yanımda ol ...

[Gözümün kaldıkları]

[Eski]
Paul Benjamin

Paul seni hiç sevmemiştim.Bunu nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum.Ama gözlerindeki aşkı gördüğüm için senin canını acıtmak istemedim ... Bunun için sana söylemedim ama artık dayanamıyorum.Ayrıldığımıza üzüldüğünü biliyorum.Beni unutmanı diliyorum.

[Kullandıklarım]
[Karşılıklı]
[Arzuladığım]

~ AİLE BAĞLARI ~

[En Değerli]

Jennifer Linda Marvelous
Seni çok seviyorum... O kadar tatlısın ki ah İkizim... Senden büyük olsam da-bunun tam zıttını savunursun ama ben senden bir kaç dakika önce doğmuşum- tartışmalarda alttan alan sen olursun hep bu huyunu çok seviyorum…

[Yakın]

Clemence Poésy Jeckla

Kuzenim seni bazen katlanılmaz buluyorum.. Şımarıklığın beni kızdırsada iyi bir arkadaş olabilirsin seninle son zamanlardan hep beraber oluyoruz ....

[Sık sık görüşülenler]
[Ara sıra görüşülenler]
[Uzaktan akraba]
[Nefretlik]

En son Minerva Jane McGonagall tarafından Cuma Mayıs 28, 2010 5:57 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
Minerva Jane McGonagall

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   Perş. Mayıs 20, 2010 3:45 am

Eklenmek için :

1. Ad-Soyad :
  2. Kurgu :
  3. 2 Adet uyumlu icon :
  4. Nereye eklenmek istiyorsun ? :

*Not:Bunları doldurmayanı eklemeyeceğim ...!
Luciana De Felice

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   Perş. Mayıs 20, 2010 3:58 am

Bu hatun her yere damlıyor diyeceksiniz ama. Eleştirisel ruhum dalmam konusunda çok ısrar etti. Lejantında çok fazla resim kullanmışsın. Aşırı değil mi ? Bence öyle. Albüm gibi olmuş ^^ 2 Resim bile yeterdi
http://www.hogwarts-academy.my-rpg.com
Minerva Jane McGonagall

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   Perş. Mayıs 20, 2010 4:02 am

Luciana De Felice demiş ki:
Bu hatun her yere damlıyor diyeceksiniz ama. Eleştirisel ruhum dalmam konusunda çok ısrar etti. Lejantında çok fazla resim kullanmışsın. Aşırı değil mi ? Bence öyle. Albüm gibi olmuş ^^ 2 Resim bile yeterdi

Resimler hoşuma gidiyor =)
Luciana De Felice

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   Perş. Mayıs 20, 2010 4:06 am

Pekala tatlım sen seviyorsan sorun yok ^^
http://www.hogwarts-academy.my-rpg.com
Natalia Ellié O'rélia

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   Perş. Mayıs 20, 2010 7:23 am

Ünlü değişimiii !

~İconlar~

Minerva Jane McGonagall

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   Perş. Mayıs 20, 2010 5:46 pm

Güncelledim ^^
Molinessa Sandra Deep

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   Cuma Mayıs 21, 2010 6:05 pm

1. Ad-Soyad : Molinessa Sandra Deep
2. Kurgu : Yeniyim ama şimdiden aramızda iyi bir arkadaşlığın olucağını hisediyoruz ve beni seviyosun
3. 2 Adet uyumlu icon :aşağıda
4. Nereye eklenmek istiyorsun ? : Dost

Minerva Jane McGonagall

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   Cuma Mayıs 21, 2010 6:42 pm

Güncellendii xD
Angela Zoéy Queen

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   Cuma Mayıs 21, 2010 9:46 pm

ünlüm değiştiiiii

sende ekli değilsem beni ekle beni dışardan nasıl görüyosan ve benim
hakkımda ne düşünüyorsan onları yaz.

ekliysem resmimi değişş XDééé

İCONLAR

Minerva Jane McGonagall

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   C.tesi Mayıs 22, 2010 2:53 pm

Seni zaten sen demeden değiştirmiştim =)
Angela Zoéy Queen

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   C.tesi Mayıs 22, 2010 4:45 pm

ayy kujuumm bnmm =)
Minerva Jane McGonagall

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   Cuma Mayıs 28, 2010 5:54 pm

Lejantı yenileme isteği doğdu bende yeniledim xD
Macy Bertoluna

Nerden : Anadoludan kop gel düz git... Ankarayı geç sağdan... İstanbulun biraz yukarısı...xD

MesajKonu: Geri: Minerva Jane McGonagall   C.tesi Mayıs 29, 2010 9:43 pm

1. Ad-Soyad :Macy Bertaluna
2. Kurgu : Sorun oldugunda birbirimize yardım etmeden edemiyoruz...- Yinede Kurguyu sana bırakıyorum.-
3. 2 Adet uyumlu icon :
4. Nereye eklenmek istiyorsun ? : ben Dost isterim ama karar sana kalmış.

Minerva Jane McGonagall
1 sayfadaki 1 sayfası